2203/80
Ubekendt kunstner, 19. årh.
Buste af bronze i form af en leende dreng. Sign. Rendon. På sokkel af marmor. H. inkl. sokkel 26.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag