2004/32
Et par engelske gadelamper af patineret kobber, sider af matteret glas. Begge mærket “Street side” og “Registered Design”. 20. årh.s begyndelse. H. 80. B. 51. D. 32. (2)
Brugsslitage. Mindre buler. Et løst glas.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag