2049/7107
Maske, udskåret træ, sort og hvidt pigment, rafia. Pwoom, Kuba, D. R. Congo. H. 27.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
Tribal art, 6. december 2020