2416/102
Kinesisk røgelseskar af patineret bronze dekoreret i arkaisk stil med tre hanke. Vægt ca. 470 g. 19. årh. H. 10. Diam. 11.
Reparation på siden. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag