1746/​41
Wladislaw T. Chmielinski: Vinterparti fra Warzawa. Sign. W. T. Chmielinski. Olie på lærred. 35×50.

Be­skriv­el­se

Vinterparti fra Warzawa. Sign. W. T. Chmielinski. Olie på lærred. 35×50.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift til Copydan.

Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier og møbler, 13. november 2017

Ældre malerier

Kunstner

Wladislaw T. Chmielinski (f. Warszawa 1911, d. sst. 1979)

Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Hammerslag

11.000 kr.

Budhistorik

923423 11.000 kr.
866173 10.500 kr.
821921 (Autobud) 10.000 kr.
866173 9.500 kr.
821921 (Autobud) 9.000 kr.
866173 8.500 kr.
821921 (Autobud) 7.500 kr.
923423 7.000 kr.
821921 6.500 kr.
866173 (Autobud) 6.000 kr.
821921 5.500 kr.
866173 (Autobud) 4.200 kr.
857184 4.000 kr.
866173 (Autobud) 3.800 kr.
857184 3.600 kr.
866173 (Autobud) 3.400 kr.
882062 3.200 kr.
866173 3.000 kr.