2039/611
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
To kompositioner. Begge sign. Jens S, 43 og 52. Akvarel på papir. Bladstørrelser hhv. 14×14 og 11×13. (2)
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud