Hans Gyde Petersen (f. Vester Aast, Lindballe 1863, d. Gentofte 1943)
Haveparti fra Skagen. Sign. Gyde Petersen, Skagen 1922. Olie på lærred. 52×78.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
821573 |