2442/94
Marie Sandholt (f. København 1872, d. sst. 1942)
En sommerdag i haven. Sign. M. Sandholt. 1936. Olie på lærred. 41×49. Uindrammet.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Vurdering