2442/7118
Esben Klint (f. 1915, d. 1969)
Sæt på fire bordlamper af messing. Plisseret skærm af akryl. Model 307. Udført hos Le Klint. H. 53. (4)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med pletter, smuds og med folder. En skærm gullig. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
960926 | ||
1081439 |