905/48
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
En fisker i solnedgangslys på Skagen Strand. Sign. monogram 04. Olie på lærred. 36×63.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag