2440/​110

Empirespejl i ramme af mahogni, rig dekoreret med gennembrudte skæringer og intarsia, todelt facetslebet spejlfelt. 19. årh. H. 197. B. 79.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre finérskader. Spejlfelt med mindre misfarvinger.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag