2440/​107

Nederlandsk Louis XVI chatol af egetræ med paneler af nøddetræ, beslag og greb af bronse. 18. årh.s slutning. H. 214. B. 114. D. 56.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Lås i nederste skuffe mangler. Finerstykke på øverste skuffe mangler.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?