2439/1816
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“Kinastolen”. Armstol af sortlakeret træ. Sædehynde betrukket med sort skind. Model 4283. Formgivet 1944. Udført og mærket hos Fritz Hansen.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Mindre alders- og brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1165798 | ||
174739 | ||
1159966 | ||
935655 | ||
102156 (Autobud) | ||
935655 | ||
102156 (Autobud) | ||
935655 | ||
102156 (Autobud) | ||
935655 | ||
102156 (Autobud) | ||
843788 | ||
102156 | ||
1153914 | ||
805900 | ||
164145 |