Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Dage i Barbizon Nr. 4”. Sign. Carl-Henning Pedersen, Paris 1976, 89/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 88×61.
Ramme mangler glas. Papiret er let gulnet. Mindre håndteringsmærker.
863523 |