2044/798
Tue Poulsen (f. København 1939)
Rektangulært sofabord med stel af palisander. Top ilagt kakler af stentøj dekoreret med polykrome farver. Sign. Tue. H. 45. L. 156,5. B. 70,5.
Erhvervet i Illums Bolighus i 1970'erne.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
29 bud