2420/744
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
To herreportrætter. Sign. Olaf Rude. Akvarel på papir. Bladstørrelse 30×25. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag