2138/873
Dansk møbeldesign
Overpolstret to-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med blomstret møbelstof. 1930–40'erne. L. 139.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle manglende knapper.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag