2132/264
Kifwebemaske, udskåret træ, blåt, rødt og hvidt pigment. Monteret med bast. Songye stil. H. 50 (uden bast)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud