1904/1529
Kammerstage af sølv med skævgadroneret kant. Stage og lysmanchet graveret med crest. Brund graveret No 1, 12=11, lysmanchet graveret No 2. Utydeligt mestermærke, stemplet tre gange. 18.-19. årh. Vægt 359 gr. L. 17 cm. Medfølgende lyseslukker.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre indtryk. Stage/base overgang med reparationer.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
25 bud