2107/77
Italiensk miniature ikon/vedhæng med fremstilling af “den sorte” Madonna med barnet. 19. årh. 11,6×7,9.
Bag bagbeklædningen brev på italiensk, dateret 1807.
Original bagside mangler. del af yderkant(nederste højre hjørne) mangler. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. februar 2021
Vurdering
Hammerslag