2045/151
Sæt på ni dækketallerkener af sølv. 20. årh.s første halvdel. Vægt 5482 g. Diam. 27 cm. (9)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag