2004/314
Gustaviansk kommode af mahogni, med front hvori tre skuffer. Plade af grånistret marmor. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 83. B. 91. D. 49.
Almindelige brugs- og alderstegn. Venstre bagben mangler 1–2 cm og kommoden vipper derfor pt. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag