2004/​314

Gustaviansk kommode af mahogni, med front hvori tre skuffer. Plade af grånistret marmor. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 83. B. 91. D. 49.

Almindelige brugs- og alderstegn. Venstre bagben mangler 1–2 cm og kommoden vipper derfor pt. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag