2141/9174
Et par franske kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver i form af en putto holdene en lysholder i hver hånd i form af en fakkel. 19. årh. slutning. H. 43. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Selected, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag