12104/196
Niels Bjerre (f. Lemvig 1864, d. Frederiksberg 1942)
To motiver fra Færøerne. Begge signeret NB 26. Bly og akvarel på papir. Bladmål 23×33 og 32×42. Rammemål 29×29 og 38×38. (2)
I god stand.
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Hammerslag