2015/​78

Ubekendt kunstner, 20. årh.

Buste af hvid alabast i form af kvinde med turban. Sign. Pittaluga. H. 49.

Overfladeridser og -mærker. Afslag og revne på sokkel.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag