2032/​70

F. C. Kiærschou (f. København 1805, d. sst. 1891)

Sommerlandskab ved en skovsø i solskin. Sign. F. C. Kiærskou, 1876. Olie på lærred monteret på plade. 46,5×63.

Behov for rensning. Retoucheringer. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

1.550 kr.

1.550 kr.
1.500 kr.