2032/70
F. C. Kiærschou (f. København 1805, d. sst. 1891)
Sommerlandskab ved en skovsø i solskin. Sign. F. C. Kiærskou, 1876. Olie på lærred monteret på plade. 46,5×63.
Behov for rensning. Retoucheringer. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag