2139/942
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
“Dobbeltkegle”. Et par pendler af aluminium. Model 16536. Udført hos Louis Poulsen. H. 26. Diam. 30. (2)
Litteratur: Louis Poulsen katalog, 1967.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag