2139/​942

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

“Dobbeltkegle”. Et par pendler af aluminium. Model 16536. Udført hos Louis Poulsen. H. 26. Diam. 30. (2)

Litteratur: Louis Poulsen katalog, 1967.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK