Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Uden titel. Tusch og oliekridt. Sign. 1958. Oliekridt og tusch på papir. Bladstørrelse 64×100.
Proveniens: I. Chr Sørensen Litografisk Værksted, Hjørring. Erhvervet hér i 1980erne.
Undersøgt i ramme. Papiret har flere folder og revner.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021