873/217
Et par gustavianske konsoller af forgyldt træ med plader af hvid marmor, hver med sarg udskåret med vinløv, runde kannelerede ben, H-formet sprosse, prydet med vaser. Sverige, 18. årh.s begyndelse. H. 83. B. 89. D. 43. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag