1622/794
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)
Bordlampe med justérbar arm af messing, fod og gennembrudt skærm af grålakeret metal. H. 39.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Messingstel med let skævhed. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 31. maj 2016
Vurdering
Hammerslag
17 bud