2415/152
Jacob Nöbbe (f. Flensburg 1850, d. sst. 1919)
Tre stuepiger i en skov. Sign. J. Nøbbe. Olie på lærred monteret på træ. 42×30.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag