1307/​186

Udtræksbord af nød og nødderod med en tillægsplade samt et sæt på fire stole af nøddepoleret bøgetræ. Louis XVI form. 20. årh. Bord H. 77. L. 139/179. B. 84. (5)

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Ældre malerier og antikviteter, 11. februar 2013

Vur­dering

2.000–2.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK