2008/263
Almue armstol af bemalet fyrretræ, sæde betrukket med søgræs. 19. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag