2415/162
Chr. F. Beck (f. København 1876, d. 1954)
Interiør fra Rosenborg Slot. Usigneret. Olie på lærred. 43,5×48.
Lærredet buler en smule. Krakeleringer. Mindre trykmærke fra blændramme. Enkelte mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag