2432/352
Et par figurer af porcelæn i form af agerhøns kiggende hhv. til højre og venstre, dekoreret i overglasurfarver i brune nuancer, base dekoreret med grasser. Indridset 428 samt stemplet 93. Meissen. 19. årh. H. 9,5. (2)
Restaurerede på næb med mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag