2137/154
Russisk Gudsmoder ikon “Den trehåndede Gudsmoder”. Tempera på træpanel med forgyldte haloer. 19. årh. 31×26.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud