2440/​833

Ole Hagen (f. 1913, d. 1984)

“Tulip”. Salatsæt af sterlingsølv. Udført og stemplet hos A. Michelsen. Vægt ca. 210 g. L. 27 cm. (2)

Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker. Graveret.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

1035041 (Autobud) 2.300 DKK
801706 2.200 DKK
1035041 (Autobud) 1.950 DKK
801706 1.900 DKK
1035041 1.100 DKK
937693 1.050 DKK
283030 1.000 DKK