2204/124
Marie Sandholt (f. København 1872, d. sst. 1942)
Parti fra en strand ved Storebælt. Sign. m.s. Olie på lærred monteret på plade. 26,5×33,5.
Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag