2119/327
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968)
Skovparti fra Gammelstrup. Sign. Harald Pryn, 46. Olie på lærred. 50×70.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag