903/675
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Sancho Rubicon”, 1988. Sign. Estève, 57/100. Litografi i farver. Lysmål 40×31.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag