1946/47
Græsk Gudsmoder ikon “den kærlige Gudsmoder”. Tempera på træpanel. 19. årh.s begyndelse. 32×26,5.
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer. Afslag på kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud