12103/​153

En dansk senempire ramme af udskåret forgyldt træ. 19. årh.s første halvdel. Lysmål 31,5×26. 45×39,5.

Aldersrelateret patina. Enkelte mindre afslag og afskalninger.

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag

440 DKK

440 DKK
420 DKK
400 DKK