12103/153
En dansk senempire ramme af udskåret forgyldt træ. 19. årh.s første halvdel. Lysmål 31,5×26. 45×39,5.
Aldersrelateret patina. Enkelte mindre afslag og afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag