12103/​153

En dansk senempire ramme af udskåret forgyldt træ. 19. årh.s første halvdel. Lysmål 31,5×26. 45×39,5.

Sælger oplyser

Aldersrelateret patina. Enkelte mindre afslag og afskalninger.

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

800–1.200 kr.

Hammerslag

440 kr.

440 kr.
420 kr.
400 kr.