319/17
Perle- og stensamling af delvist forgyldt sølv og metal bestående af talrige perler af kvarts, glas, rav, ferskvandskulturperler, boulderopal samt facetslebne smykkesten m.m.
Proveniens: Smykker fra Reeslev, Bredgade 19, København under konkurs.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Tvangssalg, 18. december 2017
Vurdering
Hammerslag
37 bud