2119/874
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Vitrine med tilhørende sokkel af massiv eg. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 76. B. 76. D. 27,5. Sokkel H. 5. B. 76. D. 27,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud