2032/28
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
Sommerdag i landsbygaden. Sign. H. A. Brendekilde. Olie på lærred. 37×47.
Behov for rensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
43 bud