Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)
Lene Adler Petersen (f. Århus 1944)
Poul Gernes (f. Frederiksberg 1925, d. Ängelholm 1996)
Erik Hagens (f. København 1940)
Fire kompositioner. Alle sign. og nummereret 465/500. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 84×60. Uindrammet. (4)
Minimale håndterinsmærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020