Foto endnu ikke klar
1915/521
Ursula Reuter Christiansen (f. Trier 1943)
“La Chambre I”. Sign. URC 98. Olie på lærred. 200×140. Uindrammet.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejer.
Mindre hul på lærredets venstre side.
Moderne kunst og design, 9. april 2019
Vurdering
Hammerslag