1836/714
Lauritz Hartz (f. Frederiksberg 1903, d. Nykøbing S. 1987)
Landskab, Nordstrand. Sign. L.H. Olie på lærred. 58×70. Står på hylde 5 i moderne.
Original stand. Minimal hul i lærredet øverst til venstre.
Moderne kunst og design, 4. september 2018
Vurdering
Hammerslag