Harald Foss (f. Fredericia 1843, d. Frederiksberg 1922)
Lyngbakker på Mols. Sign. Harald Foss 1920. Olie på lærred. 41×61.
Proveniens: Udstillet på Charlottenborg, 1921.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger i øverste, højre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021